Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczytnie

ul. M.C. Skłodowskiej 12 | 12-100 Szczytno

Register

Światowy Dzień Cukrzycy 2017

14 listopada, jak co roku, obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Decyzją Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF), motywem przewodnim w tym roku będzie cukrzyca u kobiet. Nadal w wielu krajach na świecie kobiety nie mają dostępu nie tylko do edukacji, ale także do odpowiedniego leczenia i opieki medycznej. Tym rejonom świata IDF dedykuje hasło "Cukrzyca u kobiet - zdrowa przyszłość jest naszym prawem".

W porozumieniu z Polskim Towarzystwem Diabetologicznym, tegoroczne hasło w języku polskim zostało jednakże dostosowane do naszych realiów i otrzymało brzmienie: KOBIETA I MĘŻCZYZNA - CZY CUKRZYCA MA PŁEĆ?

Poniżej prezentujemy wzór tegorocznego plakatu w języku polskim wydanego przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (IDF) z okazji Światowego Dnia Cukrzycy. Polską wersję językową przygotowało Polskiego Stowarzyszenie Diabetyków i tak, jak w latach ubiegłych, firma Abbott będzie sponsorem druku i wysyłki plakatów do wszystkich Oddziałów i Kół Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

 

Pobierz plakat PDF

Źródło: http://wwW.mojacukrzyca.org/pliki/download/wdd2017_plakat_wersjaPSD.pdf