Profil zaufany e-PUAP

Szanowni Państwo,

 

Zachęcamy do tworzenia kont, z certyfikowanym podpisem oraz Profilem Zaufanym E-PUAP, umożliwiającym składanie pism elektronicznych ze skutkiem prawnym. Portal został stworzony dla realizowania usług administracji publicznej – lecz jest również dedykowany osobom fizycznym.

Szanowni Państwo, pragniemy zauważyć, że w czasie globalizacji – a zatem przetwarzania danych na szeroką skalę w Internecie, Państwa dane mogą być zagrożone incydentem, związanym z atakiem, poprzez kanał informatyczny.

Założenie profilu zaufanego na platformie E-PUAP pozwoli Państwu na bezpiecznie załatwienie sprawy – bez wychodzenia z domu, a nam pozwoli lepiej zabezpieczyć Państwa dane – zwłaszcza te, przetwarzane kanałem informatycznym, realizować Państwa prawa – co do bezpiecznego udostępniania przetwarzanych przez nas danych osobowych – i danych w ogólnym zakresie (wymagane jest połączenie się   z internetowym kontem swojego banku – nie wnosimy żadnych opłat, bank tylko potwierdza zgodność danych).

Złożenie wniosku (o założenie Profilu Zaufanego) w innym trybie, drogą tradycyjną jest związane z potwierdzeniem swoich danych w określonym urzędzie (całość procedury trwa do 10 minut i jest załatwiane od ręki) tj. Urząd Skarbowy w Szczytnie oraz ZUS Inspektorat w Szczytnie, jest związane z osobistym stawiennictwem w jednostce – i z potwierdzeniem swoich danych dowodem tożsamości. Instrukcja, wraz z obrazami, znajduje się w załącznikach. Bądź ewentualnie poprzez bankowe konto internetowe.

Jeśli nie poradzą sobie Państwo z założeniem konta, prosimy o kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (dane kontaktowe  w zakładce „dane osobowe”), poprzez e-mail, z dopiskiem E-PUAP, który w sposób praktyczny pomoże Państwu założyć konto.

Pamiętajmy, że obok formalnej kontroli, ta nieformalna, płynąca z Państwa zaangażowania we własne sprawy i własne bezpieczeństwo, jest szalenie ważna.

 

Z poważaniem,

Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczytnie